Kiderült, hogy a saját kutyája harapdálta halálra a hathónapos terhes francia nőt, nem pedig a megvádolt falkavadászkutyák

Hirdetés

Egész Franciaországot megrázta, amikor majdnem pont egy éve, 2019. novemberében a 29 éves, hathónapos terhes Elisa Pilarskit holtan, lemeztelenítve, egész testén kutyaharapás-nyomokkal borítva találták egy Párizstól 90 kilométerre található erdőben.

A fiatal nő aznap reggel kétéves, amerikai Stafforshire terrierjét, Curtist vitte erdei sétára. Pilarski séta közben előbb csetüzenetet küldött a barátjának, amiben egy körülötte ólálkodó német juhászt emlegetett, majd azzal hívta fel a barátját, hogy fenyegetően viselkedő kutyákkal találkozott; a beszélgetés közben azt kezdje kiabálni, hogy megharapták a karján és a lábán, majd megszakadt a hívás.

Hirdetés

A férfi azonnal autóba ült és a helyszínre hajtott. Amikor 45 perc után odaért a megadott környékre, először néhány vadászkutyával és egy lovon ülő vadásszal találkozott, majd észrevette, hogy egy vízmosásnál vagy 30 vadászkutya kavarog. Odaérve a vízmosás alján megtalálta az avarban heverő halott barátnőjét, akire elmondása szerint először azt hitte, hogy egy fatuskó, az őt halálra harapdáló kutyák ugyanis az utolsó ruhafoszlányt is leszaggatták róla. A nő holtteste közelében megtalálta Curtis kutyát is, a fején egy harapással.

A nagyközönség és a helyi sajtó jelentős része azonnal összerakta a történetet és falkavadász kutyákat, illetve gondatlan gazdáikat vádolták az eset miatt. Különös tekintettel arra, hogy a gyászoló barát is erről beszélt. A vadászok közben váltig állították, hogy a falkavadász kutyák csak bizonyos zsákmányállatokra veszélyesek és a vadászati mód jellegénél fogva igen fegyelmezett, az emberi parancsoknak mindig engedelmeskedő állatok.

Mivel a vadászat a világ sok részéhez hasonlóan Franciaországban is egyfajta kultúrharcos téma, a falkavadászat pedig azon belül is különösen vitatott, sokak által kegyetlennek tartott hobbi, az ügyről kifejezetten hisztérikus hangulatban folyt a kommunikáció.

Hirdetés

A nyomozás során már régen felmerült, hogy a pár saját kutyája, Curtis is potenciális gyanúsított. Főleg azok után, hogy bár a férfi váltig állította, hogy jámbor, jóindulatú állatról van szó, a haláleset utáni karanténban Curtis többször is agresszívan viselkedett, ráadásul kiderült, hogy 2019. tavaszán egyszer már komolyan megharapta Pilarskit.

Bár világos volt, hogy a DNS-vizsgálat eredménye döntő lehet, olyan sok érintett kutyát – több mint hatvanat – kellett volna megvizsgálni, hogy a rendőrség a 200 ezer eurós (73 millió forintos) költség miatt hónapokig nem szánta el magát a dologra. Aztán, részben a közfelháborodás hatására mégis. Az eredmények most érkeztek meg. A Le Figaro több független forrásra hivatkozva azt írja, hogy a tesztek bebizonyították, a terhes nő testén kizárólag a család kutyájának DNS-ét találták meg, a vadászkutyák hozzá sem nyúltak.

Forrás: 444.hu


Hirdetés

Hozzászólások: