KÉT FARKASFALKA IS PORTYÁZIK MÁR A ZEMPLÉNBEN -videó

Hirdetés

Farkasok terítettek le egy növendék borjút Füzér mellett egy ápolt, körbekerített legelőn. A szakember szerint csak szakszerű védekezéssel lehet őket távol tartani a haszonállatoktól.

„A farkasok őshonosak a Zempléni-hegységben. Úgy 20 éve telepedtek meg ismét a térségben, és kiemelten védettek. Jelenleg két falkáról, mintegy 15 farkasról tudnak” – nyilatkozta a boom.hu portálnak Szabó Ádám, az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóságának zoológiai szakreferense.

Hirdetés

Véleménye szerint a farkasok által Füzér közelében megtámadott borjú leszakadhatott a csordáról, és úgy kaphatták el a farkasok, lévén hogy a szarvasmarhák óvják borjaikat, és a farkasoknak esélyük sem lett volna egy tehéncsorda közepén leteperniük a fiatal állatot.

Farkascsapdával készített felvétel az egyik zempléni egyedről
Fotó: Zemplén Televízió/Szabó Ádám, ANPI
A szakember szerint a hasonló jellegű támadásoknak az az oka, hogy a gazdálkodók nem védik megfelelően állataikat a ragadozóktól. Az egy szál vezetékből álló villanypásztorok vagy a hiányos karámok a haszonállatokat visszatartják ugyan az elkóborlástól, ám a farkasok ellen hatástalanok.

A villanypásztort legalább 170 centiméteres magasságig kell felhúzni, 10-20 centiméteres közökkel, lent pedig szöges­dróttal megerősíteni, hogy a farkas ne tudjon átbújni alatta. Bevált védelmet jelent a megfelelő pásztorkutya is, mint például a kuvasz.

Hirdetés

A Zemplén Televízió által készített alábbi kisfilmek közül az első a zempléni farkasokat és hiúzokat mutatja be, a másodikban pedig farkascsapdával készített felvételek láthatók:


Forrás: elobolygonk.hu


Hirdetés

Hozzászólások: